Beytlahim’de 1 Filistinli Şehit Oldu

Edinilen bilgiye göre, işgal güçleri beldeye sürpriz bir baskın düzenleyerek gençlerin üzerine gerçek mermilerle ateş etmeye başladı.

Filistinli gençlerin beldeye baskın düzenleyen işgal güçlerine karşı koymaya çalıştığını kaydeden El-Amur, bu sırada erkek kardeşinin oğlu 18 yaşındaki Kusay Hasan El-Amur’un şehit düştüğünü ve beş gencin de yaralandığını bildirdi.

İşgal askerlerinin yeğenini kasıtlı olarak öldürmek için üzerine doğrudan dört el ateş ettiklerini belirten El-Amur, şehit gencin işgal zindanlarında iki ayrı dönemde toplam yedi ay esir tutulduğunu söyledi.

El-Amur, Filistinli gencin daha önce beldede işgal güçleriyle belde sakinleri arasında yaşanan çatışmalar sırasında plastik mermiyle yaralandığını ifade etti.

Tegu’ Belediye Başkanı Teysir Ebu Mufrih, beldenin batı girişinde işgal güçleriyle gençler arasında çatışmaların yaşandığını, işgal güçlerinin mermi, göz yaşartıcı bomba ve ses bombası kullandığını, 18 yaşındaki Kusay Hasan El-Amur’un karnından ve bacağından yaralandığını, durumunun ağır olduğunu açıklamıştı.

Ebu Mufrih, çatışmalar sırasında ayrıca biri kadın beş kişinin daha yaralandığını söyledi.