Bennett: Bağımsız Bir Filistin’e Müsaade Etmem

İşgal rejimi Başbakanı Naftali Bennett, bağımsız Filistin devletine karşı olduğunu ve Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de görüşmeyeceğini belirtti.

Bennett, işgal basını KAN’a verdiği röportajda, bağımsız Filistin devletinin kurulmasının “berbat bir hata olacağını” söyleyerek “Filistin devletine karşıyım. Bunu yapmayacağım.” ifadesini kullandı.

Naftali Bennett, Filistin yönetimi, işgal rejimini işlediği savaş suçları nedeniyle Uluslararası Ceza Mahkemesine şikayet etmişti. Bu şikayeti ileri süren Bennet Filistinli tutuklular ile şehit yakınlarına yapılan ödemeleri de görüşmesini iptal etmesine bir bahane olarak sundu. Bennet, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile görüşmeyeceğini kaydetti.

Kudüs’ün tamamının işgal rejiminin başkenti olduğunu ileri süren Bennett, ABD yönetiminin Filistinlilere hizmet verecek olan Kudüs’teki konsolosluğu yeniden açma planına karşı olduğunu dile getirdi.

Bilindiği gibi Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, işgal rejimi ile oldukça yakınlaşmış, hatta Özgürlük Tüneli Operasyonu ile işgal hapishanesinden kaçan 6 Filistinlinin bulunması için rejimle işbirliği yapmıştı.