Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / BEDEL ÖDETME Çetesi Filistinlilerin Araçlarını YAKTI

BEDEL ÖDETME Çetesi Filistinlilerin Araçlarını YAKTI

Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan “Bedel Ödetme” çetesi, bu sabah erken saatlerde En-Nasıra’ya bağlı İksal köyüne saldırdı.

Yahudi yerleşimcilerin köyde iki aracı ateşe verdiği ve köy sakinlerinin evlerine saldırdığı, duvarlara Arapları tehdit eden ve onlara hakaret içeren ırkçı sloganlar yazdıkları belirtildi.

Baskınla ilgili edinilen bilgiye göre çete üyeleri sabah erken saatlerde köyde iki aracı kundakladı ve duvarlara “Ey Yahudiler! Zafer kazanmak için gelin” yazdı.

İşgal polisinin işgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak” ile birlikte olayı araştırdığı ve ilk belirlemelere göre saldırının sabah erken saatlerde gerçekleştiğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Olay yerine gelen işgal polisinin kanıtları toplamak ve görgü tanıklarının ifadelerini almakla yetindiği, hiç kimseyi gözaltına almadan saldırıyla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

“Bedel Ödetme” çetesi daha önce de birçok kez Filistinlilerin evlerine ve camilerine saldırdı ve araçlarını yaktı, duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.