BEBEK Katili Netanyahu’dan BAHREYN Rejimine Övgü

Terör rejimi İsrail başbakanı, Filistin halkının haklarını ortadan kaldıracak olan Yüzyılın Anlaşması’na evsahipliği yaptığı için Bahreyn rejimine övgüde bulundu.

24-25 haziran tarihlerinde Bahreyn’in başkenti Maname’de yapılan ve Filistinlilerin boykot ettiği ve katılmadığı çalıştay bölge ve dünyada büyük tepki toplamıştı. Toplantıya, Arabistan, Bahreyn, Mısır ve BAE gibi ABD ve İsrail işbirlikçisi rejimler ile Amerika katılmıştıi

Bahreyn’deki çalıştayın başarısızlığa uğramasını örtbas etmeye çalışan Amerika’nın yanısıra siyonist İsrail ile başarılı geçtiğini ileri sürerken bebek katili Netanyahu, evsahipliğinden dolayı Bahreyn rejimine teşekkür etti. 

Bu arada Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, “Rekorlar kitabı Guinness’e en büyük yalancı ve sahtekar ismini geçirmek isterlerse o isim muhakkak ABD olacak.” diye konuştu. Kasım, Yüzyılın Anlaşması’nı ırkçı  İsrail’e meşruiyet kazandırmak için bir proje olduğunu belirterek, Amerikan’ın bu projesinin yenilgiye mahkum olduğunu belirtti.
 
El Aht sitesinde yer alan habere göre, Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, ABD’nin yalanları ve İsrail’e verdiği desteğiyle bölgedeki tüm krizlerin faili olduğunu ifade etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki Başkan Yardımcısı Muhammed Nezzal, Filistin Yönetimi’nin ve Filistinli grupların boykotunun Bahreyn Çalıştayı’nı başlamadan bitirdiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Nezzal, Jared Kushner’in başında olduğu ekibin bilgiden ve deneyimden yoksun olduğuna dikkat çekti.

Kushner ve ekibinin tarihi ve politik gerçeklerden habersiz olduklarını belirten Nezzal, ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanının halkların davalarına siyasi değil ticari mantıkla yaklaştığını ifade etti.

Yüzyılın Anlaşması uyarınca, Kudüs-i Şerif, işgal rejimine verilecek, Filistinli mültecilere kendi vatanlarına dönemeyecek ve Filistin, Batı Yaka’da kalan kısmı ve Gazze üzerinde sadece mülkiyet sahibi olacak.