BDS’ye Karşı MOSSAD’dan Yardım Talebi

İşgal rejimi İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan’ın uluslararası boykot hareketi BDS ile mücadele için işgal rejimi dış istihbarat birimi Mossad’dan yardım istediği kaydedildi.

Bakan Erdan’ın istişare ve koordinasyon için Mossad Şefi Yusi Cohen dahil işgal rejimi iç istihbarat biriminden birçok yetkiliyle toplantılar yaptığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, Erdan’ın günlük programlarının söz konusu ilişkiyi ortaya çıkardığını yazdı.

Haberde, 2018 yılı kayıtlarının Erdan’ın uluslararası boykot hareketiyle mücadele için Mossad’la işbirliği yaptığına işaret ettiği belirtildi.

Haberde ayrıca Erdan’ın günlük programlarına ulaşımın bakanların, bakan yardımcılarının ve bakanlık müdürlerinin günlük programlarına ulaşma özgürlüğü talebinin ardından sağlandığı ifade edildi.

Haaretz, İç Güvenlik Bakanlığı’nın diğer bakanlıklarla ve kurumlarla yaptığı işbirliğiyle övündüğünü fakat Mossad’la ilişkilerinin ortaya çıkmasının BDS aleyhinde yürütülen gizli çabalara zarar verebileceğini yazdı.

Haberde ayrıca Gilad Erdan’ın İç Güvenlik Bakanlığı görevini üstlendiği günden bu yana BDS ile mücadele konusuna odaklandığı bildirildi.