Batı Yaka’daki Çatışmalarda Onlarca FİLİSTİNLİ YARALANDI

Filistin Kızılayı, dün akşam konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kadoorie Üniversitesi öğrencilerinden 60’ının işgal güçlerinin ateş açması ve göz yaşartıcı bomba atması sonucu yaralandığını bildirdi.

Açıklamada, öğrencilerden 57’sinin işgal askerlerinin attıkları bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendikleri ifade edildi.

İşgal güçlerinin üniversite kampüsüne göz yaşartıcı bomba attığı ve Şuveyki banliyösünün kuzey girişinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde yaşanan çatışmalar Tulkerem kent merkezindeki kuyumcular çarşısına kadar uzandı.

İşgal askerlerinin Filistinli gençlere göz yaşartıcı bombalarla saldırdığı, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taş attığı bildirildi.

El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Kampı’nda bu akşam işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Yatta’nın doğusundaki Et-Tevani köyü girişimde yaşanan çatışmalarda da çok sayıda kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği ifade edildi.