Batı Yaka’da DİRENİŞ Eylemi – 3 Siyonist CEHENNEME…

Batı Yaka’nın Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen bıçaklama ve ateş açma eyleminde 3 Siyonist işgalci öldü ve iki Yahudi yerleşimci de ağır yaralandı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki kavşakta gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde iki İsraillinin öldüğünü ve ikisinin de ağır yaralandığını, eylemcinin işgal askerinin silahını da kaçırdığını bildirdi.

İşgal rejimi medya organları, bir Filistinlinin Ariel’de bir işgal askerini bıçakladığını ve silahını alarak askere ateş ettiğini, daha sonra araç içinde oturan bir başka askere ateş açarak araca el koyduğunu ifade etti.

Filistinli eylemcinin işgal askerinden ele geçirdiği araçla otobüs durağına doğru gittiği ve ateş açmaya devam ettiği, bu sırada iki İsraillinin yaralandığı kaydedildi.

Filistinli kaynaklar ise Direnişçi gencin önce bıçaklı eylemde 1 Siyonist askeri öldürdüğü, 3’ünü yaraladığı ve askerin silahına da el koyduğunu; sonra bu silahla yaptığı eylemde de 2 Siyonist askeri öldürdüğü 4’ünü de yaraladığını belirtti. Ölen 2 siyonist askerin subay olduğu ve 2 yaralı Siyonistin de Haham olduğu belirtildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Barkan bölgesinde Filistinli eylemciyle işgal güçleri arasındaki çatışmanın devam ettiği bildirildi.

İşgal rejimi askeri kaynakları eylemin oldukça ağır olduğunu belirtirken, işgal yönetimi yakınlardaki Yahudi yerleşkelerinin kapılarının kapatıldığını açıkladı.

İşgal rejimi medya organları, Selfit yakınlarındaki Burgin’de eylemciyle yaşanan çatışmada yaralanan askerler olduğunu bildirdi.