Batı Şeria ve Kudüs’te 8 Filistinliye Gözaltı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde 8 Filistinlinin direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle gözaltına alındığını ve gözaltına alınanların sorguya çekilmeleri için işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”a teslim edildiklerini söyledi.

GÖZAT  HAMAS: Evet/Hayır Önemli Değil TÜRKİYE HALKININ Yanındayız

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Kudüs’te Ebu Dis köyünden Halil Denden ve Mahir Affane ile El-Maliha köyünden Tevfik Affane’yi gözaltına aldı.

El-Halil’de de işgal güçlerinin Beyt Ummer beldesinden Kusay Ebu Haşim ve Mueyyid Ebu Marya isimli gençler ile El-Halil kentinden Mustafa Abido’yu gözaltına aldığı bildirildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den TÜRKİYE'YE VERGİ JESTİ!!!

İşgal devriyelerinin bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus kentine baskın düzenlediği ve baskın sırasında çatışmaların yaşandığı, iki saatten fazla süren çatışmaların kentin batısındaki Rafidya Mahallesi’nde yoğunlaştığı kaydedildi.

Kalkiliya kentinde de bu sabah erken saatlerde işgal güçlerinin baskını üzerine şiddetli çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı ve bombalardan çıkan yoğun dumandan birçok kişinin etkilendiği belirtildi.