Batı Şeria’da İSRAİL’den Baskın ve Tutuklama

Siyonist işgal güçleri erken saatlerden itibaren Batı Yaka’nın değişik bölgelerinde evlere baskınlar düzenleyerek tutuklamalar gerçekleştirdiler. İşgalciler baskınlar esnasında insanlara çirkin muamelelerde ve saldırılarda bulundular.

İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamada Batı Yaka’da farklı bölgelerde iki Filistinlinin tutuklandığı ifade edildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgide işgal güçlerinin geceden ve sabahın erken saatlerinde Beytu Furik, Tel, Nablus’un ilçesi Irak Burin gibi bölgelere, El-Halil, Beytilahm, Ramallah ve Kudüs’te muhtelif bölgelere baskınlar düzenlediğini ifade etti.

İşgal devriyeleri Nablus’un ilçesi Irak Burin’e düzenledikleri baskında daha çok köy meclisi merkezinin çevresinde yoğunlaştılar.

Beyti Furik’e yaptıkları baskın esnasında yakındaki El-Ka’de tepesinde havaya aydınlatıcı bombalar attılar.

İşgal güçleri El-Halil’in güneyindeki Yatta şehrinin El-Hadidiyye mıntıkasında Muhammed Abdülhamid Harb ve Naim Muhammed Şennaran’ın evlerine baskınlar düzenleyerek aramalar yaptılar. Arama esnasında ev ahalilerine de çirkin muamelelerde bulundular.

Beytilahm’da Dehişe mülteci kampında Ziyad Matar’ın evine baskın düzenleyerek arama yaptılar. Şehrin batısında da Beyti Cala’ya baskın düzenlediler.

Ramallah’ın kuzeyinde El-Celezun mülteci kampına baskın düzenleyerek bir evde arama yaptılar. Ramallah’ın batısında da Beytu Urittahta’da bazı dükkanlara baskınlar düzenlediler.

Özel Güçler Kudüs’ün doğusunda Anata beldesinde bir genci tutukladılar.