Batı Şeria Halkına Çağrı: DİRENİŞ ve ÖFKE

Yapılan açıklamalarda gençlerden Batı Yaka’da gerek şehirlerde, gerekse beldelerde siyonist askerlerle bütün temas noktalarında bulunmaları ve işgal askerlerine ve yahudi yerleşimcilere karşı durmaları istendi.

Yapılan çağrıda gençlerden Gazze’de şehit edilenlerin intikamı için işgalci askerlerle gerektiğinde çatışmaya girmekten çekinmemeleri istendi.

Direniş gruplarının bu konuda yaptıkları ortak açıklamada; “Batı Yaka’daki ulusal ve İslâmî güçler sizleri öfkeye, direnişi artırmaya ve bütün temas noktalarında işgalci askerlerle çatışmalara girmeye çağırmaktadır” denildi.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi HAMAS da özel olarak yaptığı açıklamada bütün temas noktalarına gidilmesini istedi.

Hamas açıklamasında işgal güçlerinin Gazze’de 14 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen barışçıl gösteriye saldırarak gerçekleştirdiği vahşi katliama tepki amacıyla Batı Yaka bölgesinde eylem ve hareketliliğin daha da artırılmasını istedi.

Diğer yandan dünyanın değişik ülkelerinde ve şehirlerinde de Filistin halkının meşru mücadelesine destek ve siyonist işgal rejiminin katliamını protesto amacıyla gösteriler ve eylemler devam ediyor.