Batı Şeria ve Gazze’de 2 ŞEHİT

Gazze Şeridi’nin güneyinde geçtiğimiz haftalarda Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde yaralanan bir gencin de şehit olduğu bildirildi.

Hastane kaynakları, Ed-Dehişe Kampı’na baskın düzenleyen işgal askerlerinin gerçek mermilerle ateş açması sonucu 15 yaşındaki Erkan Sair Muzhir’in şehit olduğunu ve onlarca kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun dumandan etkilendiğini ifade etti.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Ed-Dehişe Kampı’na baskın düzenlemesi üzerine çatışma çıktığını söyledi.

Çatışmalar sırasında ağır yaralanan Muzhir’in Hüseyin Hastanesi’ne kaldırıldığı ve kısa süre sonra şehit olduğunun açıklandığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin kampta birçok eve baskın düzenlediğini, Muhammed Adnan Ebu Ayyaş ve Cemal Es-Sar’avi isimli gençleri gözaltına aldığını bildirdi.

Öte yandan, Han Yunus’un doğusunda geçtiğimiz haftalarda Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde yaralanan 26 yaşındaki Kerem İbrahim Arafat’ın bu sabah erken saatlerde şehit olduğu açıklandı.

Arafat’ın şehadetiyle birlikte Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başladığı 30 Mart’tan bu yana Gazze Şeridi’nde şehit olanların sayısının 155’e yükseldiği kaydedildi.