Home / Filistin / Batı Şeria / Batı Şeria’da 12 Filistinliye GÖZALTI

Batı Şeria’da 12 Filistinliye GÖZALTI

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka'da düzenlediği baskınlarda 12 Filistinliyi gözaltına alırken binlerce şikel paraya da el koydu.

Nablus vilayetinde görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, işgal güçleri kente kalabalık bir şekilde baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin kentin Eski Belde semtinde işyerlerine baskın düzenlediği ve arama yaparak eşyalara zarar verdiği, baskın sırasında kentin birçok bölgesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandığı, işgal güçlerinin ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri 12 Filistinliyi GÖZALTINA ALDI

İşgal güçlerinin Nablus’un batısındaki Tel beldesinden 16 yaşındaki Muhammed Enver Hilmi isimli genci gözaltına aldığı bildirildi.

Cenin kentinde ise işgal güçlerinin iki kişiyi gözaltına aldığı ve Kabatiye beldesine düzenlediği baskın sırasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

GÖZAT  Batı Şeria'da 17 FİLİSTİNLİ Tutuklandı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri beldedeki Cebel Zekarine bölgesine düzenlediği baskın sırasında Samih Alâ Zekarine ve Muhammed Vail Zekarine isimli gençleri gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil’deki baskınları sırasında da Musa Rıbhi El-Hurub ve Ahmed El-Mısri isimli gençleri gözaltına aldığı bildirildi.