Home / Filistin / Batı Şeria’da 12 Filistinli GÖZALTINA ALINDI

Batı Şeria’da 12 Filistinli GÖZALTINA ALINDI

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 12 Filistinliyi gözaltına aldığını ifade etti.

GÖZAT  ŞUFAT Kampında 3 GENÇ Gözaltına Aldı

Bildiride, işgal askerlerinin Beytunya beldesinde gerçekleştirdikleri baskın ve aramalar sırasında tabanca ele geçirdikleri iddia edildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde esir Ceber Ebu Alya’nın Ramallah’ın doğusundaki El-Muğayyir köyünde bulunan evine baskın düzenledi.

İşgal güçleri Ramallah’ın batısındaki Safa köyünde de Halk Cephesi liderlerinden Ebu Merasil Kerace’nin evine baskın düzenleyerek işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdı.

GÖZAT  Korsan İsrail'den, 2000 Yılından Beri 26 Bin İDARİ TUTUKLAMA CEZASI

Ramallah’ın kuzeybatısındaki Beyt Rima köyüne baskın düzenleyen işgal güçleri, Muhammed Durra Er-Rimavi ve Adli Er-Rimavi isimli kardeşler ile İsmail Er-Rimavi isimli genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin batıdaki Deir Ebu Meşal köyüne de baskın düzenlediği ve Yahya Salah Ata isimli Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Bu arada, işgal güçlerinin El-Halil’in Eski Belde semtindeki Şuheda Caddesi’ni Yahudi bayram günleri bahanesiyle trafiğe kapattığı belirtildi.