Baş Siyonist: Yahudi Yerleşkeleri Sonsuzda Dek…

Siyonist Netanyahu, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin sonsuza kadar kalacağını söyledi.

Siyonist Yedioth Ahronoth gazetesi, Netanyahu’nun “Buradan (Batı Şeria) tek bir Yahudi yerleşim birimi kaldırılmayacak ve tek bir yerleşimci çıkarılmayacak. Yerleşim birimlerinin boşaltılması işi bitmiştir. Burada yaptığımız Yahudi yerleşim birimleri sonsuza kadar kalacaktır.” dediğini belirtti.

Siyonist Netanyahu’nun bu açıklamalarının, Korsan İsrail Güvenlik Kabinesi’nin bugün Batı Şeria’da Yahudi işgalciler için 6 bin yeni konut inşa etme planını onaylamasının ardından gelmesi dikkati çekti.

Siyonist Netanyahu daha önce yaptığı açıklamada, İsrail’in 2005’te abluka altındaki Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki 25 yasa dışı Yahudi yerleşim birimini boşaltmasını “hata” olarak niteleyerek şunları söylemişti:

“İnsanları yerinden etmiyoruz. Bu aptallığa bir son verdik. Hepiniz 2005’te Gazze’de 21, Batı Şeria’da 4 yerleşim birimini boşalttığımızda neler olduğunu biliyorsunuz.”

“Batı Şeria İsrail’in…”

Filistin toprağı olan Batı Şeria’nın “İsrail’e ait olduğunu” iddia eden Terörist Netanyahu şu ifadeleri kullandı:

“Burası bizim toprağımız ve burayı inşa etmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Hiçbir diplomatik planda buradaki tek bir yerleşim biriminin boşaltılmasına veya bir yerleşimcinin yerinden edilmesine izin vermeyeceğim.”