BARKAN Eylemcisinin KIZ KARDEŞİ Gözaltına Alındı

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan üç kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İşgal güçlerinin Tulkerem kentinin kuzeyindeki Şuveyke banliyösüne ve doğusundaki Beyt Lid köyüne baskın düzenlediği, birçok evde ve özellikle de Barkan eylemcisi Eşref Ebu Şeyha “Nealive”nin babasının evinde arama yaptığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin birçok kişiyi sorguya çektiğini ve baskın sırasında Şuveyke ve Beyt Lid’de çatışmalar yaşandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Barkan eylemcisinin kız kardeşi öğretim görevlisi Feyruz Ebu Şeyha Nealive’yi Nablus’ta gözaltına aldığı kaydedildi.

Nealive’nin eşi Nasr Şureym, işgal güçlerinin El-Meacin bölgesindeki evlerine dördüncü kez baskın düzenlediğini, eşini gözaltına aldığını ve evdeki tüm cihazlara el koyduğunu söyledi.

Batı Yaka’nın Selfit vilayeti arazileri üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yer alan Barkan sanayi bölgesinde 7 Ekim Pazar sabahı gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki İsrailli ölmüş ve bir diğeri de yaralanmıştı, eylemi gerçekleştiren Filistinli genç kaçmayı başarmıştı.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Nablus’un güneyindeki Asira El-Kabeliyye beldesinde Azzam Tahsin’in evine baskın düzenleyerek evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Cenin’in güneybatısındaki Yabed beldesi yakınlarında 35 yaşındaki eski esir Sair Ceradat’ı gözaltına aldığı bildirildi.