BALONLAR İşgal Topraklarında 10 Yerde Yangın Çıkardı

Yediot Ahranot gazetesinin internet sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, Gazze Şeridi çevresindeki yerleşkelerin birinde balon patladığı ve yaralanan olmadığı bildirildi.

Haberde, Gazze Şeridi’nden gönderilen patlayıcı taşıyan bir balonun Kissufim ormanında patladığı ifade edildi.

Haberde ayrıca, yangın çıkarıcı balonların Gazze Şeridi sınırına yakın bir bölgede kurulu Nahal Uz Yahudi yerleşkesinde yangına yol açtığı belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu 14’üncü kanalı da Gazze Şeridi’nin doğusundaki Batı En-Nakab bölgesindeki Olam Yerleşkesi’nde ve daha sonra da Saad Yerleşkesi’nde yangın çıktığını bildirdi.

İşgal rejimi medyasına göre Filistinli gençlerin uçurduğu balonlar Kissufim askeri bölgesinde iki yerde, Be’eri Yahudi Yerleşkesi’nde de üç yerde yangına yol açtı.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kâbus olmaya devam ediyor.