BAHREYNLİ Alimden Ülkesine İSRAİL Tepkisi

Bahreynli ilmi havza müdürü Şeyh Abdullah Ed-Deggag, Bahreynli resmi bir heyetin işgal topraklarına gerçekleştirdiği ziyareti kınadı.

Şeyh Abdullah Ed-Deggag şu ifadelerde bulundu: ‘Her kim kendine işgal topraklarına gitme izni verir ya da Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme kokusu gelen bir eylemde bulunursa, siyasi tarih çöplüğüne gömülecektir.’

Siyonist medya, Bahreynli bir heyetin 4 günlük ziyaret kapsamında İsrailli yetkililerle görüşmek üzere işgal topraklarına gittiğini açıkladı.

Bu ziyaret, Amerika Başkanı Donlad Trump’ın Kudüs’ü resmi olarak İsrail’in başkenti tanıdığı ve bu kararın uluslararası alanda geniş çaplı olarak kınanmayla karışı karşıya kaldığı bir dönemde gerçekleşti.

İsrail televizyon kanalının açıklamalarına göre; Bahreynli bu heyet, İsrail Dışişleri Bakanlığından bir heyetle Kudüs’te görüştü. Bu ziyaretin ayrıntıları açıklanmadı ve bu heyet, Bahreyn kralından İsrail için barış ve kardeşlik mesajı getirdi.

Bahreynli heyetin işgal topraklarına gerçekleştirdiği bu ziyaret, ülke içinde ve uluslararası olarak kınanmalarla karşı karşıya kaldı. Bahreynli vatandaşlar sosyal medyada bir kampanya başlatarak, Al-i Halife’nin heyetinin işgal topraklarına ziyaretini kınadı.