Bahreyn Rejimi, İsrail’e İlk Büyükelçisini Atadı

Bahreyn Krallığı’nın siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmasına dayalı olarak tayin edilen ilk İsrail Büyükelçisi Halid Yusuf El-Celahime’nin Tel Aviv’e ulaştığı bildirildi.

Ergenlik çağına ermemiş çocukları hunharca katleden ve sırf vatanlarına sahip çıktıkları için hamile kadınları zindanlarda doğum yapmaya zorlayan siyonist eşkıyalar nezdinde görev yapmayı kendisi için bir şeref olarak addeden Halid Yusuf El-Celahime de kişisel twitter hesabında hem Arapça, hem İbranice hem de İngilizce yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Bahreyn’in İsrail nezdindeki ilk büyükelçisi olarak üstlendiğim göreve başlayacağımı duyurmak bana şeref vermektedir.”

Bahreyn, geçtiğimiz Mart ayının sonunda El-Celahime’yi Tel Aviv büyükelçisi olarak tayin etmeyi kararlaştırdığını duyurmuştu.

Celahime, geçtiğimiz Mayıs ayının 29’unda da Bahreyn Kralı Hamd bin İsa Âl Halife önünde görev yemini yapmıştı.

Celahime’nin de Tel Aviv’e ulaşmasıyla birlikte siyonist işgal rejimi nezdindeki Arap büyükelçilerin sayısı dörde çıkmış olacak. Daha önce Mısır, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçi tayin etmişti.

Siyonist işgal rejimi geçtiğimiz Ocak ayının ortalarında Bahreyn’in başkenti Manama’ya diplomatik bağlantı için geçici misyon şefi olarak Itay Tagner’i tayin etmişti.

Bahreyn, siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmasını ise Eylül 2020’de imzalamıştı.