Bahreyn Rejimi, Batan İsrail Gemisine Binmiş

İran İslami şura meclisi başkanı uluslararası işler danışmanı, “Al-i Halife’nin kendini kurtarmak için kırık ve batmakta olan İsrail gemsine binecek kadar kendi halkından uzaklaşmıştır” dedi.

Hüseyin Emirabdullahiyan dün kendi twitter hesabında paylaştığı mesajda, “İsrail rejimi sözcüsü konumunda olan Bahreyn dışişleri bakanı, küstah bir harekette Siyonist rejimin 4 Arap ülkesi olan Irak, Lübnan, Yemen ve Suriye’ye askeri saldırsını destekledi” yazdı.

Bahreyn dışişleri bakanı Şeyh Halid bin Ahmet Al-i Halife son açıklamalarında Siyonist rejimin Lübnan, Irak, Suriye ve Yemen’e saldırısını destekleyerek, Siyonistlerin nefsi müdafaa hakkı olduğunu belirtti.

Bu arada Bahreyn İslami milli vefak cemiyeti Al-i Halife rejimi dışişleri bakanının sözlerini küstah ve sorumsuzca olduğuna işaretle, “bu sözlerin Bahreyn halkının görüşleri olmadığını” duyurdu.

Bahreyn Vefak cemiyeti söz konusu açıklamaları kınarken, “Bahreyn rejimin sürekli olarak Araplar ve Müslümanların çıkarlarına karşı çalıştığı ve Siyonist rejimi desteklemek amacı ile İslam ümmetinin meseleleri üzerine alışveriş yaptığını” vurguladı.

Irak dışişleri bakanı da bir bildiride Bahreyn dışişleri bakanlığının Siyonist rejimin Irak saldırılarını desteklemesini kınadı.