İSLAMİ CİHAD: Bahreyn’in KUDÜS Duruşu, İSLAMİ Değerlere Aykırı

İslami Cihad Hareketi, Bahreyn Dışişleri Bakanı’nın Avustralya’nın Kudüs kararına yönelik yaklaşımına tepki gösterdi.

İslami Cihad Hareketi’nden yapılan açıklamada, Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Al Halife’nin Avustralya’nın Kudüs kararına yönelik yaklaşımı kınandı.

Açıklamada ayrıca, “Bahreyn Dışişleri Bakanı’nın tavrı İslami değerlere aykırıdır. Kudüs, Filistin’in ebedi başkentidir. Bahreyn’in bu tavrı böylesi hassas bir durumda hiçbir şekilde kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

Bahreyn Dışişleri Bakanı, Avustralya’nın Kudüs’ün batısını İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını desteklerken, Arap Birliği’nin tepkisini eleştirerek, tepkiyi sorumsuz bir açıklama olarak nitelemişti. 

Bahreyn Dışişleri Bakanı Al Halife, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Arap Birliği’nin Avustralya’nın kararına tepkisini, “Sorumsuzca söylenmiş bir söz. Avustralya’nın kararı, başta Filistin’in başkenti Doğu Kudüs olmak üzere Filistinlilerin meşru taleplerine dokunmadığı gibi Arap Barış Girişimi’ne de dokunmamaktadır. Bunu en iyi bilen Arap Birliğidir.” sözleriyle eleştirmişti.

Al Halife’nin Twitter hesabından yaptığı, Avustralya’nın Batı Kudüs kararını desteklediği, Arap Birliğinin karara yönelik tepkisini eleştirdiği paylaşımı büyük tepki toplamıştı.