BAHREYN: İSRAİL’i Misafir Etmek, Sorun DEĞİL!

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid Bin Ahmed, ‘İsrail Başbakanı ile görüşme iyi bir sonuç doğuracaksa Netanyahu’yu ağırlamak bizim için sorun değil’ dedi.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid Bin Ahmed, Bahreyn Kralı ve Netanyahu görüşmesiyle ilgili haberleri yalanlayarak şunları söyledi: Şu ana kadar bu konuyla ilgili hiçbir gelişme olmadı ama eğer konu ciddi olursa bunu kesinlikle duyururuz.

Halit Bin Ahmed Şarkul Avsat gazetesine verdiği röportajda şu açıklamada bulundu: Daha önce Madrid oturumunda İsrailli yetkililer Bahreynli yetkililerle görüştüler ve farklı oturumlar da düzenlendi.

Halit Bin Ahmed, Bahreyn’in Siyonist Rejim Başbakanının Manama’ya ziyaretiyle ilgili bir sorununun olmadığına değinerek şunu söyledi: ‘Eğer İsrailli yetkililer ile yapılacak bu görüşmenin göz dolduran bir getirisi olacaksa bizler bunu göz ardı etmeyiz.’

Siyonist Rejim Başbakanı geçen ay Umman Kralı ile görüşme yaparken, İsrail Milli takımları Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen yarışmaya katılmışlardı.

Geçtiğimiz hafta da halkının çoğunluğu Müslüman olan Çad Cumhurbaşkanı da resmi bir görüşme için Tel Aviv’e gitti. Siyonist kaynakların duyurduğuna göre İsrail Sudan ve Bahreyn ile diplomatik ilişki kurmak için görüşmelere başladı.