BAHREYN Rejiminden İSRAİL Ekonomi Bakanına DAVET!

İşgal rejimi televizyonu konuyla ilgili yayınladığı haberde, konferansta üç gün boyunca iş yerlerine destek ve ekonomik kalkınmanın güçlendirilmesi yollarının konuşulacağını, konferansa 170 ülkeden yetkililerin ve girişimcilerin katılacağını söyledi.

Bu arada, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İsrail’i ziyaret eden Çad Devlet Başkanı İdris Debi’ye yakın gelecekte daha çok Arap ülkesini ziyaret etmeyi beklediğini söylediği aktarıldı.

Netanyahu’nun açıklamasından sonra İsrail medyasında adının açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye dayandırılan ve Netanyahu’nun bir sonraki ziyaretini Sudan’a gerçekleştireceğini öne süren haberler yayınlandı.

Bu arada, işgal rejimi televizyonu 1’inci kanalı, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben Şabat’ın işgal rejimiyle diplomatik ilişkileri bulunmayan birçok Arap ve İslam ülkesini gizlice ziyaret ettiğini öne sürdü.

İsrail’in Birleşmiş Milletler nezdindeki temsilcisi Danny Danon da Netanyahu’nun son günlerde birçok Arap ve İslam ülkesi lideriyle görüştüğünü ve işgal rejimiyle söz konusu ülkeler arasında diplomatik ilişkiler kurulması konusunu ele aldığını söyledi.

İsrail’in Arap ülkelerinden sadece Ürdün ve Mısır’la resmi diplomatik ilişkileri bulunuyor. Fakat Netanyahu son dönemde İsrail’in İran’a karşı doğal müttefik kabul ettiği Körfez ülkeleriyle ilişkilerinin güçlendiğini açıkladı.