BAHREYN Rejiminden İSRAİL’e Destek Açıklaması

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid Bin Ahmed Al Halife, işgalci İsrail’in Lübnan sınırındaki tünellere yönelik operasyonuna destek verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Al Halife, “Terör örgütü Hizbullah’ın Lübnan sınırında tünelleri kazması, yönetimine ortak olduğu Lübnan’ın istikrarı için açık bir tehdit değil mi? Komşu ülkeler kendi tehdit eden bu tehlikeden kurtulma görevini üstlenirken sorumluluğu kim taşıyacak?” ifadelerini kullandı.

Siyonist İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Umman ziyaretinin ardından Bahreyn’den aldığı resmi davet üzerine Manama’daki uluslararası bir konferansa katılmıştı.

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun da Umman’ın ardından yakın bir zamanda Bahreyn’i ziyaret edeceği belirtiliyor.

Öte yandan, Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil, Lübnan’a karşı diplomatik ve siyasi bir kampanya yürüttüğü gerekçesiyle İsrail’in Birleşmiş Milletler’e şikâyet edilmesi talimatını verdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Basil, ülkesinin BM Elçisi Amal Mudallali’ye, “Saldırılarına ön hazırlık olarak Lübnan’a yönelik diplomatik ve siyasi bir kampanya yürüttüğü” gerekçesiyle İsrail’i BM’ye şikayet etmesi talimatını verdi.

Açıklamada, İsrail’in Lübnan telefon şebekesini ihlal ederek iletişim ağlarına saldırdığı ve Kafar Kila beldesi sakinlerine “Bu tüneller patlama tehlikesi taşıyor. Yakınında duranlar hayatını tehlikeye atar.” şeklinde uyarı mesajları gönderdiği ve İsrail’in havadan, karadan ve sınırdan yaptığı ihlallerine bir yenisini daha ekleyerek halkı tehdit ettiği belirtildi.