BAHREYN Halkından ABD’nin Filistin Planına Tepki

Siyonist Düşmanla İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Bahreyn Milli Girişimi, “Yüzyılın Anlaşması” planını ve “Refah için Barış” çalıştayını reddetme çağrısında bulundu.

Bahreyn’deki 19 derneği temsil eden Bahreyn Milli Girişimi, halkların bilincine güvendiğini söyledi.

Bildiride, Amerika ve Bahreyn’in birlikte ilan ettikleri “Refah için Barış” adlı çalıştayın Bahreynliler ile Arap ve İslam ülkeleri halklarını sarstığı ifade edildi.

Çalıştayın Filistin davasını tamamen tasfiyeyi hedef alan Yüzyılın Anlaşması planının ilanına hazırlık olduğu kaydedilen bildiride, Bahreyn’in çalıştaya ev sahipliği yapmasının halkın iradesine aykırı olduğu belirtildi.

Yüzyılın Anlaşması planının bölge ve özellikle de Filistin için büyük tehlikeler içerdiği kaydedilen bildiride, çalıştayın Filistinlilerin çıkarına olmadığı ifade edildi.

Bahreyn Milli Girişimi, Bahreyn hükümetine seslenerek, tavrını gözden geçirmesini ve çalıştaya ev sahipliği yapmaktan vazgeçmesini istedi.

Bildiride, Yüzyılın Anlaşması planının başlangıcını teşkil eden çalıştayın stratejik hata olduğu ve ümmetin merkezi davasında Arap ülkelerinin elini zayıflatacağı dile getirildi.