BAHREYN Halkı, ABD’nin FİLİSTİN Fitnesine Karşı

Bahreynli gençler, Yüzyılın anlaşması olarak adlandırılan, Kudüs’ün Siyonist İsrail rejiminin başkenti olması yönünde yapılacak olan anlaşmayı protesto etmeye hazırlanıyor.

24 ve 25 Haziran tarihlerinde Bahreyn’in başkenti Manama’da, ABD’nin organize ettiği bir oturum esnasında, Yüzyılın anlaşması olarak adlandırılan ve Siyonist İsrail rejiminin başkentinin Tel-aviv’den Kudüs’e taşınması kararını öngören anlaşmanın ilk adımları atılacak.

Buna karşı olarak, Bahreynli devrimciler yayınladıkları bildiride, söz konusu anlaşmayı bir kez daha kınayarak, Bahreyn halkına protesto çağrısında bulundu.

Bahreyn’in 14 Şubat devrimi gençleri olarak bilinen devrimci koalisyon Twitter hesabından yayınladığı paylaşımda “Bahreyn’n farklı bölgelerinde düzenlenecek olan yürüyüşlerde, Trump’ın anlaşması ayaklar altına alınıp, yakılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Bahreyniler, tezahüratların önemine vurgu yaparak, bu şekilde Filistin meselesinin İslam dünyasının ekseninde olduğunu tekrar herkese duyurmuş olacaklarının altını çizdi.

Yüzyılın anlaşması olarak bilinen anlaşmada, Kudüs’ün terörist İsrail rejiminin başkenti olması dışında, istatistiklere göre 6 milyonu aşkın Filistinli mültecinin, kendi ülkesine geri dönmesinin engellenmesini de içinde barındıran bir anlaşmadır.

ABD tarafından önerilen söz konusu proje, Filistin olmak üzere bir çok İslam ülkesinde müslümanların tepkisine yol açtı.