BAHREYN Halkı, İSRAİL İle Normalleşmeye KARŞI!

Bahreyn’in Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirme sürecini yoğunlaştırdığı bu sıralarda, ülke halkı bir miting düzenleyerek Siyonist rejim ile ilişkilerin normalleşmesine karşı olduklarını ilan etti. 

Maamer şehir halkı, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı çıkmak ve Bahreyn’deki şehitlerin kanının intikamına bağlı kalmak için gösteri düzenlediler. 

Benzer gösteriler Ebu Seyyeba ve El-Shakhura şehirlerinde yapıldı ve göstericiler Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı olduklarını açıkladılar.  

Bu gösteriler, Bahreyn Dışişleri Bakanının yakın bir zaman önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte bir dizi Arap yetkiliyle birlikte Varşova Zirvesine katılmasından sonra gerçekleşti. 

Toplantıdan sonra Siyonist Başbakan, YouTube’daki kendi kişisel sayfasında yayınladığı bir videoda Bahreyn Dışişleri Bakanı; “Arap ülkeleri Filistin meselesini bir şekilde halledilmesi gereken en önemli sorun olarak görüyorlardı lakin daha sonra, İran kaynaklı daha büyük bir sorun olduğunu gördük.” demişti.