BAE’nin Şehit Ettiği Hamas Üyesinin Ailesinden Çağrı

Yemen’de işgal güçleri gibi bulunan Suudi Arabistan öncülüğündeki uşak Arap Rejimlerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin zindanında işkence ile şehit olan Hamas üyesinin ailesinden çağrı yapıldı.

Filistinli Selim Ahmed Maruf’un ailesi, Yemen hükümetine seslenerek cinayete kurban giden ve Cuma sabahı cesedi bulunan oğullarının ölümünün araştırılmasını ve katillerin cezalandırılmasını istedi.

Aile, dün gece yayınladığı bildiride Selim Ahmed Maruf’un 14 yıldır Yemen’de yaşadığını ve hiç kimseyle veya grupla arasında herhangi bir husumet olmadığını söyledi.

Oğullarından iki gün haber alamadıklarını kaydeden aile, daha sonra öldürüldüğünü ve cesedinin Me’reb Hastanesi morgunda olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Filistinli ve Yemenli yetkililere seslenen aile, oğullarının naaşının, eşinin ve çocuklarının en kısa sürede Gazze’ye ulaşmalarının sağlanmasını istedi.

İslami Direniş Hareketi Hamas, dün yaptığı açıklamayla, mensuplarından 36 yaşındaki Selim Ahmed Maruf’un Yemen’de, Me’reb vilayetindeki askeri geçit noktalarından birinde haksızlıkla öldürüldüğünü duyurmuştu.