BAE’de İsrail Kanalları Ücretsiz Yayın Yapıyor

İsrail medyası yayınladığı haberlere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Orta Doğu, Asya ve Afrika olmak üzere 18 ülkede faaliyet gösteren mobil şebeke operatörü Etisalat, İsrail kanallarını BAE vatandaşlarının hizmetine açma kararı aldı.

İsrail’in i24news kanalı, Etisalat operatörünün, İsrail’e ait üç kanalı herhangi bir ek ücret olmaksızın şirket tarafından sunulan hizmetler arasına dâhil ettiğini belirtti.

İsrailli kaynaklar, i24news kanalının hem İsrail’de hem de BAE’de yayın yapan ilk kanal olduğuna dikkat çekti.

i24news CEO’su ve kurucusu Frank Melloul konu hakkında yaptığı bir açıklamada, “Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin ardından haber kanalları artık bölgedeki olayları farklı açılardan ele alabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında Melloul, “Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ilk İsrail kanalı olacağız ve ağın yayın kapsamını genişletmek için yeni kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kısa adı Arapçadaki İttisalat kelimesinin İngilizce yazılış şekliyle Etisalat olan, Emirates Telecommunications Corporation, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket Orta Doğu, Asya ve Afrika’da 18 ülkede faaliyet göstermektedir. Şubat 2014 itibarı ile şirket toplam 167 milyon müşteri tabanı ile dünyanın 13. büyük mobil şebeke operatörüdür. Şirketin merkezi Abu Dabi’de yer almaktadır.