BAE Prensi Bin Zayed, Netanyahu İle Bir Araya Geliyor

İbranice yayın yapan medya kuruluşları, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile telefon görüşmesi yaptığını belirtti.

Medyada yer alan haberlere göre Netanyahu, Muhammed Bin Zayed ile yaptığı telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik neler yapılabileceği konusunu ele aldı.

Diğer yandan, İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Netanyahu ile Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasında “yakında” bir araya gelme konusunda fikir birliğine varıldığı kaydedildi.

Ayrıca Basın Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Netenyahu ile Veliaht Prens’in görüşmesinden önce BAE’den bir heyetin İsrail’i ziyaret edeceği ifade edildi.

Siyonist İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında 15 Eylül’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştire anlaşması imzalanmıştı.

1979’da Mısır’ın, 1994’te de Ürdün’ün ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan üçüncü Arap ülkesi BAE, dördüncü Arap ülkesi ise Bahreyn oldu.