BAE-İsrail Uçuşlarını Türk Hava Yolları Yapacak

Siyonist İsrail’le Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında geçtiğimiz hafta açıklanan normalleşme anlaşmasının ardından ilk adımlardan biri turizm alanında geldi. İsrail’in en büyük turizm şirketlerinden Aviation Links, BAE’deki Rixos otelleriyle tatil paketi anlaşması yapıldığını duyurdu. Turistleri BAE’ye Türk Havayolları’nın (THY) taşıyacağı belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada, İsrail’den BAE’ye gidecek turistlere dört Rixos oteli için tatil paketi satılacağı belirtildi. Açıklamada, bu otellerin ekimden itibaren Sukot bayramı için hazır olacağı ve uçuşların THY ile sağlanacağı aktarıldı.

Aviation Links’in başkan yardımcısı Nir Mazor, tatil olanağının ilk olarak BAE’ye giriş izni olan İsraillilere sunulacağını, anlaşmanın tamamlanmasıyla tüm vatandaşlar için uygulanacağını aktardı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ise BAE’ye Suudi Arabistan üzerinden doğrudan uçuşlar için hazırlık yaptıklarını dile getirdi.

Bugüne dek, İsrailli turistlerin BAE’ye girişine izin verilmiyordu. Çifte vatandaşlığı bulunan bazı iş insanlarının, İsrail pasaportu dışındaki pasaportlarıyla BAE’ye giriş çıkış yaptığı biliniyordu.