BAE-İsrail Gizli Yeraltı Askeri Üssü İfşa Oldu

Bir Arap web sitesi, BAE ve Siyonist rejim İsrail tarafından BAE’de bir yeraltı askeri üssünün inşa edildiğini ortaya çıkardı ve üssün 330 metre derinlikte bulunduğunu bildirdi.

El’Cezire web sitesine göre,  BAE’nin bir istihbarat yetkilisi Salı günü İsrail Savaş Bakanlığı’nın BAE ile işbirliği içinde 2019’un başından beri BAE içinde gizli bir askeri üs inşa ettiğini bildirdi.

Habere göre, bu girişim, Ebu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile BAE’deki Fars Körfezi’nde yeraltında ilk BAE-İsrail askeri üssünün kurulması çağrısında bulunan çok gizli bir anlaşmanın imzalanmasıyla yapıldı.

Habere göre, üs en gelişmiş inşaat tekniklerine göre yapıldı ve 330 metre derinlikte bulunduğu için hiçbir füze saldırısı ona zarar veremez.

BAE’den alınan bilgilere göre, endüstriyel kargo adına çeşitli ticari ve transit şirketlerin himayesindeki askeri teçhizat BAE’ye giriyor ve bu yeraltı üssünde depolanıyor.

Öte yandan Siyonist gazetesi “Glabs” geçtiğimiz günlerde Mossad eski başkanı Tamir Pardo’ya ait “XM Cyber” şirketinin BAE’de faaliyetlerine başladığını bildirdi.