BAE’nin İSRAİL İle Gizli Görüşmeleri İFŞA Oldu!

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu, İran ve 5+ 1 grubu arasında nükleer konuda varılan anlaşmanın imzalanmasından sonra BAE veliahtı Muhammed Bin Zaid ile bir çok kez temas kurduğu ifşa oldu.

Siyonist İsrail televizyonlarından Kanal13,  Netenyahu ve BAE arasında çeşitli düzeylerde bir çok temasın olduğuna yer verirken bu görüşmelerden birinde de Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed bin Muhammed Al Halife ve İsrailli muhalif lider Tzipi Livni, 2017’de Almanya’da düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı’nda gizli bir görüşme yaptığını iddia etti. 

Tarafların bu görüşmelerde daha çok İran ve 5 artı 1 grubu arasındaki nükleer anlaşmayı ve de İran’a karşı bölgesel ortak bir siyaset izlenmesine dair konuyu ele aldıklarını bildirdi.

Habere göre, taraflar, Netanyahu’nun İşçi Partisi ile birleşerek bölgedeki Arap ülkelerini, bölgesel planın uygulaması için müzakereye çekmek konusunda anlaştılar.

Bahreyn’den İsrail’e Açık Destek

İsrail’in Suriye’deki İran hedeflerine düzenlediği saldırıların ardından Al Halife, Mayıs 2018’de Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “İran bölgedeki mevcut durumu ihlal etmeyi, gücü ve füzeleriyle ülkelere müdahaleyi sürdürdüğü müddetçe İsrail’in de aralarında bulunduğu bölge devletlerinin, tehlike kaynaklarını yok ederek kendilerini savunma hakkı bulunmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı. 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu 26 Ekim 2018’de diplomatik ilişkilere sahip olmadıkları Körfez ülkesi Umman’a resmi ziyaret gerçekleştirmişti.

Netanyahu, hemen ardından kasım ayında yaptığı açıklamada, “yakın zamanda” başka Arap ülkelerini de ziyaret edeceğini dile getirmişti. 

İsrail basınında Netanyahu’nun Umman’ın ardından Körfez’deki bir sonraki durağının Bahreyn olacağı iddiaları yer almış, ancak bu iddialar Bahreyn yönetimi tarafından yalanlanmıştı.