Avrupa Birliği Kudüslü Bedevilerin Korunmasını İstedi

Açıklamada, yıkım ve zorla göç hayaletinin bölgede yaşayan toplulukları kovaladığı belirtildi.

Bu açıklama ve çağrı, Siyonist işgal rejimi parlamentosu üyesi ve Ortak Arap Listesi Kudüs Komisyonu başkanı Milletvekili Ahmed Et-Tibi’nin gönderdiği mektup üzerine yapıldı.

GÖZAT  "Biz YAHUDİLERDEN ÖNCE De Buradaydık"

Avrupa Birliği tarafından yapılan açıklamada, Avrupa Birliği’nin birliğin ilkeleri ve uluslararası hukukun gerektiği şekilde acilen harekete geçmesi gerektiği vurgulandı.

Filistin’le İlişkiler Komisyonu Başkanı Neoklis Sylikiotis yaptığı açıklamada “İsrail’in toprak ilhakını ve yerleşim alanlarını genişletme politikasını reddediyoruz. Avrupa Birliği’nin Han El-Ahmer bölgesindeki bedevi topluluklarını koruması ve evlerinde kalmalarını sağlamak için çalışması gerekir” dedi.

GÖZAT  Siyonist Güçler El-Arakib Köyünde 110. KEZ YIKIM YAPTI

Durumu ciddi bir şekilde takip ettiklerini belirten Sylikiotis, Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik birimine mektup göndererek yıkımlara mâni olmalarını istediklerini söyledi.

Sylikiotis devamla Avrupa Birliği’nin insani ve ahlaki sorumluluğundan hareketle bu bedevi toplulukları koruması gerektiğini belirterek, Avrupa Birliği’nin iki devletli çözümü destekleme ve yasa dışı yerleşim siyasetini reddetme politikasını sürdürmesi gerektiğini ifade etti.