ARAP Rejimlerinin İHANET Yarışı: İSRAİL Şad Oluyor!

Bölgedeki gelişmelerden en sürpriz olanı, Siyonist Başbakan Netanyahu’nun, Umman ziyareti oldu. Ziyaret sonrası fotoğraflar ve iki taraflı resmi açıklamalarla doğrulanan gelişme, Arap Rejimleri içerisinde dikkat çeken bir gelişme oldu.

Siyonist Bakanlar Da BAE’ye Gitti

Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun sürpriz Umman ziyaretinin ardından İsrail’den bir grup bakan da Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) çıkarma yaptı.

İletişim Bakanı Naama Henig başkanlığında bir heyet Dubai’de Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Konferansı’na katılırken Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev de Uluslararası Judo Federasyonu Turnuvası’nı izlemek üzere soluğu Abu Dabi’de aldı.

Körfez – Arap Rejimlerinde İlk Kez İsrail Milli Marşı

İsrail ile BAE arasında diplomatik ilişki bulunmuyor. Bununla birlikte pazar günü turnuvada İsrail’in altın madalya kazanması nedeniyle Abu Dabi’de İsrail bayrağı göndere çekilirken İsrail milli marşı çaldı.

Böylece Körfez’deki bir Arap krallığında İsrail milli marşının ilk kez resmen çalındığı belirtildi.

Siyonist İsrail Televizyonları Canlı Verdi

Bu başarı karşısında İsrail Kültür ve Spor Bakanı gözyaşlarını tutamazken, İsrail TV kanalları da yayını kesip bu anı canlı yayımladı.

Araplarla ilgili ırkçı çıkışlarıyla tanınan Miri Regev, turnuvanın ardından İslam aleminde ‘mimari bir harika’ diye söz edilen Abu Dabi’deki Şeyh Zayed Camii’ni ziyaret etti.

Siyonist İsrail’i Kadın Bakana Cami Gezisi

Kırmızı elbise giyip başından aşağı beyaz bir örtü sarkıtan kadın bakan, Şeyh Zayed Camii’ni dolaşmasının görüntülerini Facebook sayfasından paylaştı. Paylaşımında “Caminin ziyaretçi defterini imzalayan ilk İsrailli üst düzey yetkili olma ayrıcalığından mutluluk duydum” diye yazdı.

JUDO Müsabakalarında Diplomatik Zafer!!!

Korsan İsralli sporcular geçen yıl Abu Dabi’deki turnuvaya Uluslararası Judo Federasyonu’nun (IJF) bayrağı altında katılabilmişti. Ancak IJF’nin İsrail kimliğinin tanınmaması halinde evsahipliği vermemekle tehdit etmesi üzerine ağustos ayında BAE ve Tunus İsrail bayrağı ve milli marşına izin verme kararı aldı. Bu, İsrail’de önemli bir diplomatik başarı olarak karşılandı.

Bunun için IJF Başkanı Avusturyalı Marius Vizer’e teşekkür eden Regev’in Abu Dabi çıkarmasında İsrail’in bir büyük turnuvaya evsahipliği için tarihi nitelikte anlaşmaya imza atmayı da hedeflediği belirtildi.

Sırada Katar Hazır Bekliyor

Bu arada Katar’ın başkenti Doha da 25 Ekim-3 Kasım arası 2018 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası’na evsahipliği yapıyor. Siyonist Rejimin takımı da Katar’a kabul edildi.

Şampiyonaya katılan İsrail takımının altın madalya kazanması, Abu Dabi’deki bayraklı, marşlı sahnelerin Doha’da da yaşanmasına neden olabilir.

Umman Da İsrail Diplomasisinden Nasiplendi

Körfez’in krallıklarından farklı olarak tarafsız-arabulucu ülkesi konumundaki Umman’a Siyonist Netanyahu resmi ziyarette bulundu. Önceden açıklanmayan ziyaretin tamamlanmasının ardından Siyonist Netanyahu tarafından fotoğrafları yayımlandı.

Umman devlet televizyonunda da 1996’dan beri bir İsrail Başbakanı tarafından düzenlenen ilk ziyareti teyit eden açıklama yayımlandı. Aslında Umman ile İsrail arasında resmi diplomatik ilişki bulunmuyor.

Siyonist Netanyahu, Kalabalık Bir Ekiple Gitti

Netanyahu’nun Umman çıkarmasına Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben Shabbat ve isithbarat servisi Mossad’ın Başkanı Yossi Cohen de eşlik etti.

Ortadoğu’da Sözde Barış Naraları

Siyonit İsrail Başbakanlığı’nın açıklamasında şöyle denildi:

“Ziyaretin ardından yayımlanan ortak açıklamada, Ortadoğu’da barış sürecini ilerletmenin yolları kadar Ortadoğu’da barış ve istikrarın sağlanması bağlamında ortak çıkarları ilgilendiren birçok konunun ele alındığı belirtildi.”

İran’a Karşı Körfezle İttifak

İran’a karşı Suudi kraliyetiyle arasından su sızmayan Netanyahu, Körfez ülkeleriyle ittifak çabasında. Bunu sık sık ifade eden İsrail lideri, son olarak geçen hafta parlamentoya hitabında “Nükleer İran tehdidine karşı İsrail ile Arap ülkeleri hiç olmadıkları kadar yakınlaştı” dedi.