Home / İslam Ülkeleri / ARAP Liderlerin İRAN – ESAD Düşmanlığı ve Golan – İSRAİL Duruşu…

ARAP Liderlerin İRAN – ESAD Düşmanlığı ve Golan – İSRAİL Duruşu…

Emperyalist ABD Başkanı Trump’ın Suriye’ye ait olup Siyonist İsrail işgali altında bulunan Golan Tepeleri’ndeki işgali onaylayacağını duyurmasına rağmen Arap Rejimlerinden net bir tepki gelmedi.

Daha önce de Kudüs konusunda cılız tepkiler gösteren Arap Rejimleri, bu kez de İran ve Esad düşmanlığı nedeniyle Arap ve İslam toprakları olup İsrail işgalinde olan Suriye – Golan Tepeleri konusunda sessiz kaldı.

Arap Rejimlerinin sessizliği Siyonist-Emperyalist projeler karşısındaki genel tutumlarının bir uzantısı olsa da Suriye – Golan konusunda ayrıca İran – Esad düşmanlığı ayrı bir hareket noktası oldu.

Amerikan CNN televizyonu da “Arap dünyası Trump’ın Golan duyurusuna omuz silkti” diyerek Arap rejimlerinin, İran karşıtlığı ve Amerika’nın da Esad’a karşı olması nedeniyle Golan Tepeleri’nin işgaline sessiz kaldığı belirtildi.

Türkiye ve İran Sert Tepki Gösterdi

Siyonist Trump’ın Golan Tepeleri’ni İsrail’e ilhak etme girişimine Türkiye ve İran’dan sert tepki gelmişti.

Arap Rejimlerinden ise birkaç ülke dışında net tavır sergileyen ne yazık ki olmadı. CNN haberinde bu Arap Rejimlerini “Netanyahu’nun yatak arkadaşları” olarak niteledi.

Arap Rejimleri, İran ve Suriye’ye Karşı İsrail İle Müttefik

Arap Rejimleri halihazırda, İran ve Suriye’ye besledikleri kin nedeniyle Siyonist İsrail ile otomatikman ittifak içerisinde bulunuyorlar.

Siyonist Netanyahu’nun da gizli ve açık bir şekilde Müslüman – Arap Rejimleri ile ilişki içinde olduklarını itiraf etmişti.