ARABİSTAN’a Göre, FİLİSTİN Suçlu – İSRAİL Masum!

Suudi Arabistan’da tamamen sistemin kontrolünde olan TV kanalları aracılığıyla, Filistin’e karşı bir propaganda hareketi yürütülüyor.

Suudi televizyon kanalı el-Arabiya da Siyonist rejimin ortaya çıkışı hakkında yayınladığı belgeselde Filistinlileri Yahudileri öldürmekle suçladı.

Filistin meselesi hakkındaki gelişmelerin, Arabistan’ın desteklediği ama Filistinlilerin protesto ettiği Amerika’nın Manama Zirvesi düzenleme çabalarının ve aynı zamanda Ramazan ayından sonra Yüzyılın Anlaşması olarak adlandırılan planın açıklanma ihtimalinin bulunmasının ortasında el-Arabiya kanalı, Filistin karşıtı bir belgesel yayınladı ve bu belgesel birçok şaşkınlığı ve itirazı beraberinde getirdi.

1948 yılı öncesine ve Siyonist rejimin kurulmasına dayanan bu belgeselde, Filistinlilerin acı ve sıkıntıları ve aynı zamanda hakları göz ardı edilirken tamamen Siyonistler tarafından aktarılmıştır. Sosyal ağlara büyük tepkiye yol açan bu belgeselin bir bölümünde Yahudilerin Avrupa’dan Filistin’e gelmesi konusuna değiniliyor. Siyonist terörist gruplar, Filistin şehirlerini ve köylerini işgal edince buralarda birçok suç ve cinayette bulunuyorlar.

El Arabiya belgeselinde Yahudilerin Filistin’e yasadışı göç etmesine ve ülkenin hakimiyetini ele geçirmesine değinmek yerine Filistinlileri Yahudileri öldürmekle suçluyor.

El Arabiya’ya göre, Filistinliler Yahudilerin El Aksa camisine saldıracaklarını fark ettiklerinde, daha önce davranarak onlara saldırıyorlar ve bir hafta içinde el-Halil’in çeşitli bölgelerinde 133 Yahudi öldürülüyor.

Belgeselin çeşitli kısımlarında Kudüs şehrindeki mekanlar hakkında Filistin terimleri kullanmak yerine Yahudilerin terimleri kullanılıyor. Örneğin, Müslümanlar tarafından kullanılan “parlak duvar” yerine, “Ağlama Duvarı” terimi defalarca kullanılmıştır.

Geçen yıl Temmuz ayında el-Arabiya kanalı yayınladığı bir belgeselde “Haganah” teröristlerini Yahudiliği savunan silahlı gruplar olarak nitelendirmiş, bu terör örgütünün Filistinlilerin haklarında işlediği suç ve cinayetlere değinmemişti. El-Arabiya aynı zamanda Filistin direnişini de “silahlı şiddet” olarak adlandırmış ve böylesi tabirlerin kullanılması birçok itiraza neden olmuştu ve Filistin Gazeteciler Derneği bu Suudi kanalının özür dilemesini istemişti.