Home / İslam Ülkeleri / ARABİSTAN Prensi: Düşmanımız Hamas, İran, Hizbullah…

ARABİSTAN Prensi: Düşmanımız Hamas, İran, Hizbullah…

Birkaç gün önce Suudi Veliaht Prensi Muhammed b. Selman tarafından misafir edilen Evanjelik heyetinin Başkanı Joel Rosenberg, Bin Selman’ın heyetle birlikte yaptığı toplantının ayrıntılarını paylaştı.

Veliahd Muhammed Bin Selman, İsrail ve Suud arasıdaki “aleni normalleşme” sürecinin yeni bir adımı olarak ilk defa Hıristiyan Evanjelik bir heyeti misafir etti. Heyete İşgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Evanjelist yazar ve aktivist Joel Rosenberg başkanlık etti.

Suudi Arabistan ziyareti öncesi Evanjelist liderler ve beraberindeki hoşgörü ekibi BAE’deki prenslerle bir araya gelmişti.

Evanjelik – Siyonist heyetin Arabistan ziyaretinin ayrıntılarını, nelerin yaşandığını ve izlenimlerini anlatan Rosenberg’in sözleri şu şekilde:

Bin Selman, heyetle yaptığı toplantıya Ortadoğu’daki iki tarihi şahsiyeti ele alarak başladı; Mısır’ın eski lideri Cemal Abdu’n-Nasır ve İran Devrimi’nin mimarı Ayetullah Humeyni. Bu ikisinin bölgedeki yıkımların sebepleri olduklarını ve Suudi Arabistan için büyük sorunlar oluşturduklarını ifade etti.

İran, Müslüman Kardeşler, Hamas, Hizbullah…

İkinci olarak da Evanjelik heyete şu hususlar konusunda vurgu yaptı; İran, Hizbullah, Hamas… Bunlar Suudi Arabistan’ın düşmanlarıdır dedi ve şunları da ekledi; DAEŞ, el-Kaide aynı şekilde Suudi Arabistan’ın düşmanlarıdır.