Home / Filistin / Arabistan ve İsrail’in ORTAK DURUŞU’na Tepki
Arabistan ve Israil'in ORTAK DURUSU'na Tepki

Arabistan ve İsrail’in ORTAK DURUŞU’na Tepki

Kasımi, Münih Güvenlik Konferansında Siyonist İsrail rejimi savaş bakanı ile Suudi rejimi dışişleri bakanının İran karşıtı ortak tutum sergilemesinin bir rastlantı olmadığını ve bir çok belge ve kanıtın bu iki rejimin bu konuda kendi aralarında koordine sağladıklarını gösterdiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ve Siyonist Rejim Savaş Bakanı’nın Münih Güvenlik Konferansı’ndaki ortak iddialarını şiddetle kınadı.

Behram Kasımi, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ve Siyonist Rejim Savaş Bakanı’nın Münih Güvenlik Konferansı’ndaki öne sürdükleri İran karşıtı iddialarına tepki göstererek, “Suudi ve Siyonist bakanlarının İran hakkında aynı görüşte olması rastegele bir konu değildir” dedi.

Kasımi sözlerini şöyle sürdürdü:

İki rejimin koordine oldukları bölgesel olaylarda bir sürü delille kanıtlanmıştır, ancak Suudi ve Siyonist Rejim, bölgedeki çok sayıda başarısızlıklarını telafi etmek için uluslararsı ortamı İran’a karşı kışkırtmak istiyor.

Siyonist yetkilisi de İran karşıtı politikaları sürdürüebilmek için ne yazık ki bir müslüman ülkesinden destek alıyor.

DEAŞ yanlısı ve teröristlerin finansal kaynağı konusundaki Suudi Bakanın devamlı ileri sürdüğü gülünç suçlamaları Suudi devleti ve aşırılık yanlısı terör gruplar arasındaki ideolojik, eğitimsel, finansal ve enformasyon bağlarını örtbas edemez.