ARABİSTAN’ın İSRAİL İlişkilerini Eleştiren PAKİSTANLI Alime SUİKAST

Pakistan İslam alimleri cemaati Başkanı Mevlana Sami-ul Hak’ın suikaste uğramadan iki gün önce Suud rejiminin veliaht prense Muhammed bin Salman’ın Yemen milletine yönelik cinayetlerini eleştirdiği ortaya çıktı.

Mevlana Sami-ul Hak suikaste uğramadan önce Suud hanedanının Yemen’de mazlum Müslümanlara soykırım uygulamasını kınamış ve Suud rejimini insan hakları ihlalleri ile suçlamıştı.

Pakistan İslamî alimleri cemaati eski Başkanı Sami-ul Hak yaptığı konuşmada, Suud hanedanı kendini haremeyni şerifeyn hademesi adlandırdığı halde korsan rejim İsrail’in tecavüzcü politikalarına ve başta Filistinli kadınlar ve çocuklar olmak üzere mazlum Filistinli müslümanları katliam etmesine hizmet ettiğini belirtmişti.

Sami-ul Hak, Suud veliaht prensi Muhammed bin Salman Müslümanların vahdeti için çaba harcamak yerine Amerika’nın bölgeye yönelik zorba ve yayılmacı ve sultacı politikalarına hizmet ettiğini vurguladı.

Pakistan İslam alimleri cemaati Başkanı Mevlana Sami-ul Hak bu konuşmadan iki gün sonra Ravelpendi’deki evinde şaibeli bir şekilde öldürüldü. Şimdiye kadar hiç kimse veya örgüt bu suikastin sorumluluğunu üstlenmedi.