Arabistan, İsrail Eliyle Kendini Ölüme Mahkum Ediyor

Filistinli Çocuk ve Gençlerle Dayanışma Kurumu başkanı Hüseyin Kenani Mukaddem, “BAE ve Bahreyn’in Siyonist rejim İsrail ile ilişkileri alenileştirmesi, Trump için seçim kampanyası yürütmek amacıyla Filistin halkına yapılmış bir ihanettir’ dedi.

Hüseyin Kenani Mukaddem, BAE ve Bahreyn’in siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirmesine temasla, “Bu iki ülke Siyonist rejimle hiç savaşmadı, şimdi barış yapmak istiyorlar, ancak gizli bir ilişkileri zaten vardı ve şimdi bu ilişkileri alenileştirdiler” dedi.

Söz konusu ilişkilerin normalleştirilmesini Donald Trump’ın bir tiyatrosu olarak nitelendiren Mukaddem, ”Suudi Arabistan’ın da terör rejimi ile ilişkiler için kendisini siyonistlerin elinde ölüme mahkum ediyor” açıklamasında bulundu.

Direniş ekseni ne kadar güçlüyse, güncel olayların Filistin meselesini de o kadar az etkileyeceğini söyleyen Mukaddem, Filistin’de özellikle Hamas ve İslami Cihad’da direniş hareketlerinin oluşmasıyla birlikte, Siyonist rejim ne zaman saldırganlık yaparsa, anında direniş güçlerinden ezici bir karşılık aldığını hatırlattı.