AMERİKA ve Siyonist İSRAİL’den Büyük Tatbikat

Siyonist Rejim ile Amerika ordusunun Juniper Cobra Maneuvers adı altındaki geniş çaplı askeri tatbikatı 4 Mayıs’tan itibaren 11 gün boyunca işgal altındaki Güney Filistin topraklarında yapılacak.

Bu habere göre, bu tatbikatın en önemli bölümlerinden biri, kara ve deniz kuvvetlerine bağlı güçlerin farazi düşman hattının arkasına nüfuz etmesidir. Aynı şekilde yaralı askerlerin gece saatlerinde cephe hattından kurtarılması da bu tatbikatın senaryolarından biridir.

Bu tatbikatta operasyonun yerleşim yerlerinde de  test edilmesi kararlaştırıldı ve bu nedenle tatbikat alanı için Tesalim Askeri Üssü civarı tercih edildi. Hava savaşında helikopterlerden istifade edilmesi de bu tatbikatta denenecek.

Siyonist haber kaynaklarının bu doğrultudaki haberine göre, Amerikan donanmasına ait uçak gemileri yardımıyla Filistin’in işgal altındaki sahillerine ulaşan Amerikan kuvvetleri, bu tatbikatta hava savaşı kapsamında farazi düşmana karşı füze saldırıları düzenleyecek.

Bu uçak gemisi 30 Amerikan F16’sı ve 2500 askeri gücü taşıyor. Amerikan uçak gemisi özellikle de savaş anında kara kuvvetlerine destek açısından Amerikan savaş uçağı gemilerinin en donanımlı ve gelişmişidir.

Bu uçak gemisi füze savunma sistemine sahiptir ve Irak ve Lübnan’a karşı savaşlarda kullanılmıştır. Amerika Hava Kuvvetleri 2017 yılı Eylül ayında ilk olarak Güney Filistin işgal topraklarında bulunan Negab bölgesinde daimi bir askeri üs açtı.

Siyonist medya, İsrail Ordusu Hava Kuvvetlerine mensup 2000 askerin bu tatbikata katılacağını duyurdu.

Tatbikatın hedefi, Amerika ve İsrail Ordusunun askeri becerilerini yükseltmek olarak kaydedildi. Siyonist Rejim Ordusundan yapılan açıklamada şöyle denildi: Bu tatbikat boyunca balistik füze savunma sistemi, Demir Kubbe Savunma Sistemi, Patriod ve de Davud Sapanı füze sistemleri test edilecek.

Amerika ve İsrail arasındaki ilk Juniper Cobra tatbikatı 2001 yılında yapılmıştı. Bu tatbikatın amacı Siyonist Rejimin füze kalkanı sistemlerinin balistik füzeler karşısındaki becerisini ölçmektir.

Bu arada bazı Siyonist haber kaynakları perşembe günü işgal altındaki Filistin’in kuzeyinde birkaç tatbikatın yapılacağını duyurdu. Bu habere göre, bu tatbikatlarda Lübnan ile muhtemel bir savaşın senaryosu üzerinde çalışılacak.