Amerika ve İngiltere İsrail Karşıtı Ülkeleri Yok Etmek İstiyor

Siyasi analist Rodney Shakespeare Press Tv’ye verdiği röportajda, Amerika ve İngiltere’nin Siyonizm’e bulaştığını ve buna bağlı olarak Ortadoğu’da İsrail karşısında direnen ülkeleri ortadan kaldırmanın Londra ve Washington’un politikasının temelini oluşturduğunu söyledi.

Shakespeare röportajın devamında şunları söyledi: “Bu nedenle bir ülke zayıflık gösterdiğinde batı o ülkede nüfuz sağlıyor. Suriye, Irak, Yemen ve Libya’da olduğu gibi. Bunlar Siyonistlerin muhaliflerini yok etmek için yararlandığı fırsatlardır.

Küresel ekonominin gelişmesi için Ortadoğu’daki bağımsız ülkeleri yok etmek Amerika ve İngiltere’nin gizli politikasıdır.

Bu ülkeler Suudi Arabistan gibi IŞİD’i destekleyen ülkelerle irtibat halindedir. Çünkü bu ülkeler de İsrail karşıtı halk hareketlerini bastırmaktadır.

Eğer batı ve müttefikleri İran’ı yok etme niyetindelerse, bunun tam tersi sonucu olacağını söylemek gerekir.”

Shakespeare şu ifadelerde bulundu: “Biri, gelişmekte, güçlenmekte ve nüfuz sahibi olan bir ülkeyi yok etmeye çalıştığında ya da ona saldırdığında, beklenenin tam tersi bir sonuç verebilir ve bazen de bu durum o ülkenin daha da güçlenmesine neden olabilir.”