AMERİKA, Filistin’e DÖNÜŞ Hakkına Saldırıyor

Milletvekili Cemal El-Hudari konuyla ilgili olarak bugün yaptığı basın açıklamasında, “Kararla siyasi hedefleri gerçekleştirmek için insani olan bu durumu zorlaştırmayı ve onu hedef almayı amaçlıyorlar. Bu karar hayat bulmayacak, Filistin halkı hangi şartlar altında olursa olsun dönüş hakkından vazgeçmeyecektir” dedi.

Amerika’nın bu kararı insani durumun mültecilerin bulundukları noktalarda fazlasıyla kötüye gittiği bir zamanda aldığını hatırlatan El-Hudari, Gazze’de iki milyon insanın çok sınırlı yardımlarla yaşadığını ifade etti.

El-Hudari açıklamasında, UNRWA’ya yardımların durdurulmasının mültecilerin günlük hayatını, eğitim ve sağlık hizmetlerini ciddi manada etkileyeceğini kaydetti.

Karara tepki veren El-Hudari, “Bu kararı Amerika ve işgalci İsrail’in hayata geçirilen planlarından bağımsız ele almamak gerekir. Karar, Amerika’nın daha önce Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etmesi ve elçilik binasını Kudüs’e taşıması, işgal hükümetinin Kudüs ve Batı Yaka’da yerleşke inşaatı furyası başlatması ve hepsinin Gazze’ye baskı yapmalarının bir parçasıdır” ifadesini kullandı.