Allah’ın İzniyle, İsrail’in Yok Oluşu Yakın…

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Ahmed Bahr, Siyonist işgal hükümetinin bölgeyi din savaşına sürüklediğini söyledi.

Bahr, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun El-Halil’deki Hz. İbrahim Camii’ne düzenlediği baskının ardından yaptığı açıklamada, işgal rejiminin ateşle oynadığına dikkat çekerek, işgal hükümetini devirecek ve terör üzerine kurulu işgal rejimine son verecek ateşte ilk yanacak kişinin Netanyahu olacağını ifade etti.

El-Halil kentinin ebedi olarak Filistin kenti olarak kalacağını, Filistin halkının ve direnişinin kanlarıyla ve direnişiyle koruduğu tarihi Filistin’in ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Bahr şu ifadeleri kullandı:

“Netanyahu ve yapmacık devleti, Allah’ın izniyle yakında yok olacak.”

Bahr, kutsal mekanları korumak ve işgalcilerin planlarını boşa çıkarmak için geniş kapsamlı bir Filisitn intifadası çağrısında bulundu.

Uluslararası topluma seslenen Bahr, işgalcilerin Hz. İbrahim Camii’ne ve kutsal mekanlara yönelik ihlallerine son vermek üzere acilen harekete geçmesini istedi.

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı, işgalcilerin kutsal mekanları hedef alan ihlallerinin uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı olduğuna dikkat çekti.