Aksa Tufanında Öldürülen Yahudi İşgalci Sayısı 1200’ü Geçti

İşgal hedeflerine yönelik füze saldırıları devam ederken, işgalci Siyonistlerden öldürülenlerin sayısının 1200’e çıktığı haber verildi. 

İsrail Yayın Kurulu bugün yaptığı açıklamada, işgalcilerin can kayıplarının 1200 yaralılarının sayısının ise 2900 olduğunu duyurdu. Ancak işgal rejiminin özellikle askeri kayıplarının önemli bir kısmını gizlemesi ve askeri kayıplarıyla ilgili bilgilerin izinsiz yayınlanamaması sebebiyle gerçek kayıplarının bunun da üstünde olacağı tahmin ediliyor. 

Bu arada İsrail Yayın Kurulu, Filistin tarafından füze saldırılarının devam etmesi ve daha önce vurulan bölgelerde yapılan araştırmalarda sürekli yeni cesetlere rastlanması sebebiyle ölü sayısının artabileceğine de dikkat çekti. 

İşgal yönetimi Askalan şehrinde oturanlardan zaruret olmadığı sürece sığınaklarından veya evlerinden çıkmamalarını istedi. 

Diğer yandan Kassam Tugayları işgal güçlerinin Gazze’de sivil hedeflere yönelik saldırılarına karşılık Tel Aviv, Hertzilya, Bi’ru’s-Seba’ şehirlerine ve Ben Gurion Havaalanı’na yönelik füze saldırıları gerçekleştirmişti.