Akdeniz’de İsrail Doğal Gaz Hırsızlığı İçin Yeni Anlaşma

Akdeniz’de siyonist İsrail rejimi, Yunanistan ve Kıbrıs arasında büyük bir gaz anlaşması imzalanarak, Türkiye’yi de hedefleyen yeni bir şek ekseni daha doğmuş oldu.

Siyonist timesofisrael sitesinde yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:

“İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs, Türkiye’nin bu anlaşmaya düşmanca tavır göstermesine karşın, Doğu Akdeniz’den Avrupa’ya gazı taşımak için Perşembe günü büyük bir boru hattı projesine imza attılar”

Haberin devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bu anlaşma aynı bölgede Türkiye’nin Libya ile deniz yolu anlaşması yaptığı bir döneme geldi. Türkiye bu anlaşma ile, Doğu Akedinz’deki geniş gaz yataklarına uzanmayı hedefliyor.”

Siyonist rejim başbakanı Netenyahu, İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs arasında imzalanan gaz boru hattı anlaşmasıyla ilgili olarak memnuniyetini şu ifadelerler dillendirdi:

“Bugün İsrail için büyük bir gündür, çünkü İsrail bu anlaşma ile bir enerji gücü haline dönüşmektedir. Birçok komşumuz ile imzaladığımız anlaşmalar ile İsrail ekonomisini büyük çapta güçlendirmiştir.”

Siyonist rejim, Yunanistan ve Güney Kıbrıs adına yapılan açıklamalarda, bu anlaşmanın bölge ve anlaşmaya imza koyanlar açısından “Jeo stratejik bir önem” taşıdığı belirtilmektedir.