Home / Dünya Ülkeleri / AKDENİZ’de İSRAİL-RUM Ortaklığı Gelişiyor

AKDENİZ’de İSRAİL-RUM Ortaklığı Gelişiyor

Rum Milli Muhafız Ordusu, İsrail ile Akdeniz’de askeri tatbikat düzenlerken, Siyonistlerin Rumlara verdiği “moral desteği” dikkat çekti.

Kıbrıs’ta çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO), İtalya, ABD, Fransa, Yunanistan, İsrail, İngiltere ve Ürdün ile ortak tatbikat düzenlerken, İsrail ile yapılan özel askeri eğitimler dikkatlerden kaçmıyor.

NEMESIS 2018” “IASON-2018” ve “NIKOKLIS-DAVID-2018” tatbikatlarında İsrail’in Rumlara verdiği askeri ve silah desteği gün yüzüne çıkarken, tarafların birbirleriyle kurdukları yakın ilişki Türkiye’ye nazire niteliğinde.

Siyonist Komutanlarda Samimi Pozlar

Siyonist İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Twitter hesabından Rumlarla yaptığı tatbikatın videosunu yayınladı. Rum Milli Muhafız Ordusu Komutanı General İlias Leontaris’in Siyonist İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Binbaşı General Yacov Barak’la verdikleri samimi pozlar da bir mesaj niteliği taşıyor. Gizliliğe son derece önem veren IDF’nin sayfasından yayınladığı görüntüler Rumlara moral ve motivasyon yönünden jest anlamına geliyor.

İsrail Özel Kuvvetleri De Katıldı

Tatbikatlarda Rum Ordusu’nun İsrail yapımı Tavor X 95’leri, NEGEV’leri kullandığı görülüyor. X 95’leri üreten IWI firması bir dönem Güney Kıbrıs’a fabrika kurmak için harekete geçmişti. IDF’nin seçkin özel kuvvetleri “Maglan”lar,  elit drone birimi “Skyriders” da tabikatta yer aldı.

Özellikle meskun mahal çatışmaları, saldırılar, açık arazide muharebe gibi konularda eğitim alan Rum Ordusu’nun envanterinde Siyonist İsrail yapımı insansız hava aracı “ElbitHermes 450”ler de bulunuyor.