Açlık Grevindekilere Zorla Yemek Yedirmek İŞKENCE

Filistinli Doktorlar Sendikası, işgal rejimi cezaevi yönetiminin esirlere zorla yemek yedirme niyetiyle ilgili haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada Doktorlar Sendikası “Açlık grevindeki esirlere zorla yemek yedirme planını uygulamak için işgal rejimindeki hastanelerinde hazırlık yapılmasıyla ilgili çıkan haberleri büyük bir endişeyle takip ediyoruz. Genelde esirlerin, özelde ise açlık grevindeki esirlerin hayatından işgal rejimi sorumludur” ifadesini kullandı.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Yüzlerce Esir Daha AÇLIK GREVİNE KATILACAK

Doktorlar Sendikası yaptığı açıklamada ayrıca, sağlık ekiplerinin esirlerin iradelerini kırma operasyonlarına iştirak etmelerinin ve zorla yemek yedirmede rol almalarının mesleki ahlakla bağdaşmadığı gibi, bütün dünyanın üzerinde ittifak ettiği tıp örfüne de aykırı olduğunu hatırlattı.

Arap ve uluslararası hukuk çevrelerine çağrıda bulanan Doktorlar Sendikası, esirlere zorla yemek yedirmek isteyen işgal rejimini engellemek için gereken hukuki adımları atmalarını, insan hakları dernekleriyle sağlık sendikalarından da insanlık suçu olan zorla yedirme işini mahkûm etmelerini istedi.