Açlık Grevindeki Mervan El-Bergusi’den SU TEHDİDİ

Verilen bilgilere göre Mervan El-Bergusi bu açıklamayı avukat Hıdr Şukeyrat’ın iki gün önce El-Celeme cezaevinde kendini ziyaret etmesi esnasında yaptı.

Özgürlük ve Onur Grevi Basın Komitesi bu açıklamanın Filistinli esirlerin açlık grevlerinin tehlikeli ve hassas bir sürece girdiğini ortaya koyduğuna dikkat çekti.

GÖZAT  Filistin Topraklarının Yüzde 85'i İSRAİL İŞGALİNDE

Komite açlık grevindeki esirlerin sağlıklarından tamamen siyonist işgal rejimine bağlı cezaevleri yönetimlerinin sorumlu olduğunu vurgulayarak, esirlere yönelik baskıcı ve intikamcı uygulamaların devam etmesinin ve esirlerin isteklerini kabul etmeye yanaşılmamasının tehlikeli bir sürece girilmesine neden olduğunu vurguladı.

Bu arada dışarıda esirlerle dayanışma amaçlı eylemler de devam ediyor. Tulkerem’de Filistinli esirlerle dayanışma amacıyla eylem düzenleyerek Anbeta Caddesi’ni trafiğe kapatan göstericilere Filistin Yönetimi polisi sert bir şekilde müdahalede bulundu. Bazıları sivil bazıları resmî kıyafetli polisler göstericileri darp ederek dağılmalarını istediler.

GÖZAT  HAMAS'ın A TAKIMI Belli Oldu

Tulkerem’de eylemciler sabahleyin de esirlerle dayanışma amacıyla bazı cadde ve sokakları kapatmışlardı.

Bugün öğle saatlerinde Nablus’un batısında esirlerle dayanışma amacıyla düzenlenen eylemlere de polisin müdahale etmesi sebebiyle çatışmalar çıktı.