ABD’nin Yüzyılın Planı Asla Tutmayacak

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’nin eserlerini koruma ve yayma bürosu, Ayetullah Hamenei’nin Yüzyıl Anlaşmasının hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği yönündeki sözlerini yeniden yayınladı.

Ayetullah Hamenei’nin Twitter hesabında kendilerinin Yüzyıl Anlaşması ile ilgili 16 Temmuz 2018 tarihinde sarf ettikleri sözleri yeniden yayınlandı.

Ayetullah Hamenei sözlerinde, ‘’Amerika’nın Filistin ile ilgili şeytani planı olan Yüzyılın Anlaşması Allah’ın inayeti ile hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Kudüs’ün Yahudileşmesi ve Yahudilerin elinde olması gerektiği ile ilgili de halt ediyorlar.‘’ dedi.

Ayetullah Hamenei, ‘’Filistin meselesi unutulmayacaktır ve kesin bir şekilde Filistin ve tüm Müslüman milletler onları karşısında duracaktır ve Yüzyılın Anlaşmasının olmasını önleyecekler.‘’ ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump, dün Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray’da düzenlediği ortak basın toplantısında, tek taraflı sözde Orta Doğu barış planını kamuoyuna açıklamıştı.

Sözde Plan çerçevesinde, Kudüs’ün İsrail’in bölünmez başkenti olarak kabul edilerek şu ana kadar tün Yahudi yerleşim birimlerinin de İsrail toprağı olarak kabul edilmekte.